Metal Çöp Konteyneri

Metal Çöp Konteyneri

1100 Litre Metal Çöp Konteyneri

1100 Litre Metal Çöp Konteyneri

800 Litre Metal Çöp Konteyneri

800 Litre Metal Çöp Konteyneri

770 Litre Sıcak Daldırma Galvaniz Çöp Konteyneri

770 Litre Sıcak Daldırma Galvaniz Çöp Konteyneri...

600 Litre Metal Çöp Konteyneri

600 Litre Metal Çöp Konteyneri

400 Litre Sıcak Daldırma Galvaniz Çöp Konteyneri

400 Litre Sıcak Daldırma Galvaniz Çöp Konteyneri...

240 Litre Metal Çöp Konteyneri

240 Litre Metal Çöp Konteyneri

120 Litre Metal Çöp Konteyneri

120 Litre Metal Çöp Konteyneri

Metal Çöp Konteyneri

Metal çöp konteynerleri, en sık kullanılan konteyner türlerinden bir tanesidir. Özellikle cadde ve sokak aralarında bulunan çöp konteynerlerinin birçoğu metaldir. Bunun nedenlerinden bir tanesi de dayanıklı ve ağır olmasından kaynaklı herhangi bir duruma karşı korunaklı bir yapıda olmasıdır. Kullanılacak olan alana göre boyutları değişkenlik göstermektedir. Çöplerde uzun süre birikme sonucu oluşan asitlere ve çeşitli bakterilere karşı da dayanıklı olmaları yönüyle ön plana çıkmaktadırlar.

Metal çöp konteynerleri kapaklı olarak üretilmekte olup nadiren de olsa pedallı türlerine de rastlanabilmektedir. Bunun yanı sıra boyutları 200 litre ile 1100 litre aralığında olabilmekte ve kullanılacak alana göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca çoğunluğu tekerlekli olarak üretilmekte ve bu da taşınmasında ve boşaltılmasında kolaylık sağlamaktadır.

 

Metal Çöp Konteyneri Nerelerde Kullanılır?

Metal çöp konteynerleri çoğunlukla belediyeler tarafından,  mahallelerde yer alan evlerin atıklarının toplanması için kullanılmakta ve bu uygulama da çevre ve düzenleme adı altında gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra bölgeye bağlı olarak metal konteynerinin boyutu değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Metal Çöp Konteynerinin Özellikleri

Metal çöp konteynerlerinin tabanları su geçirmez ve sızdırmaz özelliğe sahiptir. Tekerlekleri dahil olmaz üzere kendisi de çöp asitlerine karşı dayanıklı olduğu için herhangi bir delinme, aşınma ya da paslanma gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Kapakları ağır metal olmasından kaynaklı, denge problemleri yaşanmaması açısından teker üzerine fren sistemiyle dengeleme yoluna gidilmiştir. Böylece kapakların açılıp kapanması konusunda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

 

Metal Çöp Konteynerlerinin Bakımı

Metal çöp konteynerleri çok sık ve düzenli olmasa da gerekli görüldüğü takdirde ilgili belediye sorumlularınca yıkanabilir, temizlenebilir ya da yenilenebilirler. Fakat metal çöp kovalarının yapıları gereği koku yayma, kiri içine hapsetme ve zamanla aşınma gibi özellikleri bulunmamaktadır. Bu nedenle metal çöp konteynerlerinin bulunduğu konumda uzun süre kalması sonucunda bir sorun yaşanmamaktadır. Fakat çöp konteynerlerine atık boşaltan kişilerin konteyner kapaklarını kapatmaya özen göstermesi gerekmektedir. Böylece oluşabilecek kötü kokular önlenmekte ve çöp kovalarının içine yağmur suyu, kar, güneş ışınları gibi doğadan kaynaklı maddelerin ulaşması engellenmektedir. Bütün bu etkenler, kötü kokuların yayılmasına sebebiyet verebilecek etkenlerdir.