Yer Üstü Çöp Konteyneri

Yer Üstü Çöp Konteyneri

3750 Litre Yer Üstü Çöp Konteyneri

3750 Litre Yer Üstü Çöp Konteyneri

3000 Litre Yer Üstü Çöp Konteyneri

3000 Litre Yer Üstü Çöp Konteyneri

2500 Litre Yer Üstü Çöp Konteyneri

2500 Litre Yer Üstü Çöp Konteyneri

Yer Üstü Çöp Konteyneri

Yer üstü çöp konteynerleri, restoran ve kafelerin yakınlarında ya da karşılarında yer alan ve özellikle bu işletmelerin kullanımı için tasarlanan çöp konteynerleridir. Bu konteynerlerin kapakları, metal çöp konteynerlerinden daha farklı tasarlanmıştır. Kapaklar, alt bölümde bulunan pedal sayesinde açılmakta ve sonrasında oynar başlığı sayesinde geri kapanabilmektedir. Bu sayede kötü kokuların çevreye yayılmasının önüne geçilirken aynı zamanda atıkları boşaltacak kişilerin daha sağlıklı bir biçimde bu işlemi gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır.

Yer üstü çöp konteyneri, metal malzemeden üretilmektedir. Bu sayede zorlu hava şartlarına rahatlıkla ayak uydurabilmektedir. Su ve koku geçirmez özelliği sayesinde çevreye zarar vermez. Tekerlekleri yoktur, bulunduğu yere montajlanarak sabitlenmektedir. Bu da bir yerden bir başka yere kolaylıkla götürülememesine neden olmaktadır. Ayrıca yer üstü çöp konteynerleri, TSE standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

 

Yer Üstü Çöp Konteyneri Çeşitleri

Yer üstü çöp konteynerlerinin ebatları çeşitlilik gösterebilmektedir.

3750 Litre Yer Üstü Çöp Konteyneri: Bu konteynerler, depolama alanı oldukça geniş olmasından kaynaklı, özellikle restoran ve kafelerin atıkları için önem arz etmektedir. Bu gibi mekanlarda günlük atık oranı çok fazla olabilmektedir. Bu durumda yer üstü çöp konteynerleri fazlasıyla işlevseldir. Bunun yanı sıra uzaktan kumanda edilebilmeleri sayesinde çöp kamyonlarına boşaltımları sırasında gürültü ve koku kirliliğine neden olmamaktadırlar. Dış etkenlere dayanıklı olması için elektrostatik malzemeler kullanılarak üretilmiştir.

 

3000 Litre Yer Üstü Çöp Konteyneri: Teknik özellikleri bakımından 3750 litrelik yer üstü çöp konteynerleri ile aynı özelliklere sahiptir. Fakat daha küçük bir boyutta olması daha az yer kaplamasına neden olmaktadır. Bu durum aynı zamanda daha az depolama alanına sahip olduğu anlamına gelmektedir. Büyük işletmelerin yanı sıra küçük işletmeler ve evsel atıkların kullanımı için de oldukça idealdir.

 

Yer Üstü Çöp Konteynerleri Neden Önemlidir?

Cadde ve sokaklarda yer alan çöp konteynerleri daha çok orada yaşayan kişilerin evlerinde biriktirdikleri atıkları boşalttıkları depolama alanlarıdır. Dolayısıyla daha küçük boyutta olmalarının yanı sıra sıklıkları da şehir düzenlemesi ve planlamasına uygun olarak yerleştirilmektedir. Çevrede bulunan işletmelerin atıkları ise bir evde olduğundan çok daha fazla olabilmektedir. Bu durumda da bu işletmelerin atıkları ile birlikte mahalle konteynerleri hızla dolmakta ve bu durum kısa zaman içerisinde hem çevre kirliliğine hem de görüntü kirliliğine neden olmaktadır. Tüm bu olumsuz durumların önüne geçilebilmesi için yer üstü çöp konteynerleri kullanmak daha sağlıklı olacaktır.