Plastik Variller

Plastik Variller

220 Litre Plastik Varil

220 Litre Plastik Varil

150 Litre Plastik Varil

150 Litre Plastik Varil

120 Litre Plastik Varil

120 Litre Plastik Varil

60 Litre Plastik Varil

60 Litre Plastik Varil

60 Litre Plastik Varil

60 Litre Plastik Varil

Plastik Variller

Teknolojinin gelişimi hemen her sektörde her türlü soruna çözüm bulma noktasında önemli gelişmelere yol açmaktadır. Özellikle sıvıların toplu olarak taşınması da oldukça önemli bir problem olarak görülmektedir. Plastik variller bu noktada devreye girmektedirler.

Sıvı taşımacılığı başta olmak üzere birçok ürünün taşınmasında plastik variller, kolaylık sağlamaktadır. Önemli kimyasal maddelerin ve birtakım ilaçların taşınması noktasında da plastik variller devreye girmektedir. Bunların yanı sıra patlayıcı ve yanıcı ya da hassas maddelerin taşınmasında da kullanılmaktadır. Plastik variller üretilirken Avrupa ve Amerika standartlarına uygun olmaları gözetilerek üretilmektedir.

Plastik Varillerin Özellikleri Nelerdir?

Plastik variller sahip olduğu özellikleri nedeniyle birçok alanda kullanım ve taşıma kolaylığı sağlamaktadır. Kapaklı bir yapıda olması, taşınacak olan ürünlerin dağılmasını ve dökülmesini engellemektedir. Taşınmaları için boyutlarına ve ağırlıklarına bağlı olarak bir ya da iki kişi yeterli olmaktadır. 5 litreden 1000 litreye kadar geniş kapasiteli variller bulunmaktadır. Kilitli kapak özelliği sayesinde herhangi bir devrilme ya da düşme sonucunda kapağın açılması da engellenmektedir.

Plastik variller, esnek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çeşitli nedenlerle almış oldukları darbelere karşı dayanıklıdırlar. Kısa süreli içe göçme ve esneme sonrasında eski haline kolaylıkla dönebilmektedirler. Üretildiği ham maddenin özelliği sayesinde temizlenmesi de oldukça kolaydır. Yalnızca sıvı ürünlerin değil katı ve toz ürünlerin taşınmasında da kullanılabilmektedir.


Plastik Varillerin Çeşitleri

Plastik varillerin çeşitleri, kullanılacak olan alanın ve taşınacak malzemenin türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.

60 litreye kadar olan ve çanta plastik varil olarak adlandırılan tipleri daha çok sıvıların taşınmasına kullanılmaktadır. Deterjan, aseton gibi kimyasal içerikli ürünler de rahatlıkla bu varillerde taşınabilmektedir. 60 litrelik çember plastik varillerde ise katı maddeler taşınabilmektedir. Nakliye firmaları gerektiğinde bu plastik varilleri kullanmaktadır.

120 litrelik çember plastik variller tekstil sektöründe daha sık kullanılmaktadır. Nadiren de olsa nakliye firmaları da kullanabilmektedir.

150 litrelik çemberli varillerde ise katı ve toz ürünler taşınabilmektedir. Atık varili olarak adlandırılan özel tip variller ise yalnızca sağlık sektöründe karşımıza çıkmaktadır.

Bunların yanı sıra daha farklı ebat ve çeşitlerde üretilen plastik variller de bulunmaktadır.