Plastik Çöp Konteyneri

Plastik Çöp Konteyneri

1100 Litre Plastik Çöp Konteyneri

1100 Litre Plastik Çöp Konteyneri

770 Litre Plastik Çöp Konteyneri

770 Litre Plastik Çöp Konteyneri

660 Litre Plastik Çöp Konteyneri

660 Litre Plastik Çöp Konteyneri

360 Litre Plastik Çöp Konteyneri

360 Litre Plastik Çöp Konteyneri

240 Litre Plastik Çöp Konteyneri

240 Litre Plastik Çöp Konteyneri

120 Litre Plastik Çöp Konteyneri

120 Litre Plastik Çöp Konteyneri

Plastik Çöp Konteyneri

Metal çöp konteynerlerine oranla, plastik çöp konteynerleri daha sağlıksız ve dayanıksız gibi düşünülse de aslında bu düşünce oldukça yanlıştır. Çünkü, her türlü plastik malzemenin üretim aşamasında kullanıldığı ham madde ve yöntemine göre dayanıklılığı ve kalitesi değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı renklerde olabilseler de çoğunlukla yeşil renge sahiptirler.

Plastik çöp konteynerleri de özel olarak güneş ışınlarına, ısı değişkenliklerine, su ve benzeri maddelere karşı dayanıklı olarak üretilmektedirler. Bu nedenle dış etkenlere en az metal çöp konteynerleri kadar dayanıklı olmaktadırlar. Doğa olayları ve ani hava durumu değişikliklerine de uyum sağlayabilen plastik çöp konteynerleri, metal çöp konteynerlerine oranla daha uygun bir maliyete sahiptir. Bunun yanı sıra TSE damgalı ve birinci sınıf kaliteye sahip olmaları da önemlidir.

 

Plastik Çöp Konteynerleri Çeşitleri

Plastik Çöp Konteynerleri farklı boyutlarda üretilse de yaygın olarak iki farklı boyutu kullanılmaktadır.

660 LT. Plastik Çöp Konteyneri: Dört tekerlekli ve iki adet tutma kulpu ile üretilmektedirler. Fren sistemleri yalnızca arka tekerleklerinde bulunmaktadır. İstenilen renkte üretilebilmektedir. Dışarıya koku ve sıvı sızdırmama özelliğini uzun süre koruyabilmektedir. Kapasitesinin uygun görüldüğü her türlü mekânda kullanılabilmektedir.

1100 LT. Plastik Çöp Konteyneri: Geniş ve büyük olması nedeniyle en yaygın kullanılan çöp konteyneridir. Özellikle kimyasal maddelere karşı dayanıklı olması ile ön plana çıkmaktadır. Kapağı, alt bölümünde bulunan pedallar aracılığı ile açılmakta ve böylece kişiler için hijyenik bir kullanım sağlamaktadır. Bunun yanı sıra birçoğunda kapak kilitleme özelliği de bulunmaktadır.

 

Plastik Çöp Konteynerlerinin Özellikleri Nelerdir?

Plastik çöp konteynerleri, dış etkenlere karşı dayanıklı olabilmeleri için özel olarak üretilmektedirler. TSE standartlarına göre üretilmeleri nedeniyle hem sağlıklı hem de kaliteli olarak üretilmeleri, çevre ve insan sağlığı için önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra HDPE olarak adlandırılan bir maddeyi içinde barındırması sağlam ve dayanıklı, aynı zamanda da sağlıklı olmasında etkendir. Çoğunlukla yeşil rengi kullanılsa da mavi, kahverengi sarı ve siyah renkleri de bulunmakta ve kullanılmaktadır.

Boyanırken, boyanın akmamasına, aşınmamasına ve solmamasına dikkat edilmekte ve etken maddeler buna uygun olarak kullanılmaktadır. Her iki tarafında da tutulabilmesi için kulplar yapılmakta, böylece bir yerden bir yere kolayca taşınabilmesi sağlanmaktadır. Dört tekerlekli olarak üretilmeleri ve tekerleklerin 360 derece dönebilmeleri nedeniyle her alanda her yönde taşınabilmesine olanak sağlamaktadır. Asit ve benzeri maddelere karşı dayanıklıdır ve koku yapmamaktadır.